WEF Laptop Orkiestra Powered By Intel @ Noc Muze贸w 2012

Zapraszamy na koncert WEF Laptop Orkiestry podczas Nocy Muze贸w. Orkiestra zagra w wyj膮tkowym miejscu wewn膮trz gmachu Zach臋ty - na schodach w holu g艂贸wnym galerii. Przyjd藕 i zobacz to na w艂asne oczy 19 maja 2012. Wst臋p wolny!

WEF Laptop Orkiestra to rozwijany od czterech lat awangardowy projekt Fundacji Sztuka i Technologia, prezentuj膮cy horyzont wsp贸艂czesnej elektroniki. Orkiestra to 偶ywe, niezwyk艂e po艂膮czenie improwizacji, wirtualnego instrumentarium oraz kontrolujacych prac臋 orkiestry cyfrowych obraz贸w, kt贸re zawieraj膮 zakodowane instrukcje dla poszczeg贸lnych sekcji Orkiestry. Technicznie WEF Laptop Orkiestra to 12 artyst贸w wsp贸艂kreuj膮cych na scenie ostateczny kszta艂t brzmie艅, rytmu i melodyki wy艂膮cznie za pomoc膮 laptop贸w. Wszystko to pod wodz膮 kierownika zespo艂u Krzysztofa Cybulskiego. Dzia艂ania WEF Laptop Orkiestry prowadzone s膮 od 2009 roku - to jeden z najwiekszych tego typu zespo艂贸w na 艣wiecie, a zarazem jedyny w Polsce stale koncertuj膮cy zesp贸艂 laptopowy.

Projekt W.L.O powsta艂 z inicjatywy szefa projektu Jaros艂awa Grzesicy w 2009r. W.L.O jest projektem otwartym, mimo, 偶e oparty na grupie stale wsp贸艂pracujacych artyst贸w, uczestnicz膮 w nim tak偶e co roku nowi arty艣ci. W.L.O koncertuje i rozwija si臋 pod kuratel膮 Fundacji Sztuka i Technologia oraz Zach臋ty Narodowej Galerii Sztuki w ramach programu WEF.LIVE.LAB. i koncertuje rok do roku. Intel - potentat na rynku nowych technologii w roku 2012 zainteresowa艂 si臋 nowatorskim projektem Fundacji i sta艂 si臋 jego Sponsorem Tytularnym wspieraj膮c mi臋dzy innymi wydanie albumu tego unikalnego zespo艂u zapewniajac dalszy rozw贸j projektu.

Ostatni koncert WLO odby艂 si臋 podczas 19.05.2012 w Zach臋cie Narodowej Galerii Sztuki podczas Nocy Muze贸w

W ostatnim kocercie wzi臋li udzia艂 nast臋puj膮cy arty艣ci:

Sekcja rytmiczna - Xlorite, Michal Wolski,
Sekcja fx - Vasen Piparjuuri, Fischerle,
Sekcja harmoniczna - Nmls, Artur Bogus艂awski
Sekcja basowa - Krzysztof Cybulski, Bulbuloid
Sekcja melodyczna - Piotr Bukowski, Asdf

Wisualizacje - Krzysztof Golinski, Piotr Barszczewski (panGenerator)

WEF Laptop Okchestra is an avantgarde project which has been developed by Fundacja Sztuka i Technologia (The Art And Technology Foundation) for 4 years. Orchestra is an unusual live combination of improvisation and virtual instrumentation which is controlled by digital images which contain coded instructions for the individual sections of the Orchestra. Technically WEF Laptop Orchestra consists of 12 artists who cooperate with each other to create the final shape of the sound, rhythm and melody. The orchestra is conducted by Krzysztof Cybulski, a graduate of the Academy of Music in Katowice. WEF Laptop Orchestra has been active since 2009 - it is one of the biggest laptop ensembles in the world and one and only Polish laptop group which performs in Poland.